piątek, 6 grudnia 2013

Mikołajkowa lista blogów, w których zaczytuję się bez pamięci

weheartit.com
Robiąc porządki w swoich zakładkach (czy ktoś jeszcze w grudniu, jak ja, porządkuje dosłownie wszystko?) dwa razy zastanawiałam się, jaką stronę zostawić, a jaką wyrzucić. W końcu zostali tylko Ci, bez których nie potrafię żyć. Pomyślałam więc, że co prawda mikołajkowych prezentów nie mogę Wam do domu przynieść, ale mogę podrzucić ciekawe strony do czytania. Są to blogi, które niezmiennie mnie inspirują i napędzają do działania. No i świetnie nadają się na długie zimowe wieczory, przy kubku gorącej czekolady.
Na blogi przeniesiecie się klikając na zdjęcia.


Make Life Easier


Pojawiają się głosy, że praktycznie każdy wpis Kasi jest sponsorowany, że jej stylizacje są nudne itp. A dla mnie jest to jedyna blogerka modowa, przy której stylizacjach nie zastanawiam się „a gdzie można w tym wyjść? Na bal przebierańców?” Od pierwszego wejrzenia urzekł mnie jej klasyczny styl, ciepłe wpisy i naprawdę piękne zdjęcia.
Nie będę ukrywać, że Make Life Easier był też moim wzorem przy tworzeniu obecnego szablonu: chciałam coś klasycznego, przejrzystego i ładnego.

Book z Nami


Najpierw zauroczyła mnie i rozbawiła nazwa. A później treść. O kulturze, raz poważniej, raz z przymrużeniem oka. Bardzo podobały mi się ciekawostki o Władcy Pierścieni, czy cały cykl poświęcony kryminałom. Blog, a może raczej serwis, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od fana fantastyki, po literaturę piękną. No i ten słodki Kameleon!

Bazgrownik


Uwielbiam blogi komiksowe, ale autorka tego podbiła moje serce już kilka lat temu. Co prawda ten blog jest świeży, ale wcześniej długo rysowała na Jebudubu, gdzie można było zobaczyć zabawne komiksy z przerysowanego życia studenckiego. Obecnie kontynuuje to w formie przerysowane życia grafika. Założę się, że każdy z Was gdzieś widział jej rysunki, bo pojawiają się na kilku fanpage'ach dla lubiących czytać.

Paweł Tkaczyk


Blog poświęcony głównie marketingowi, social mediom, budowaniu własnej marki. Czytam, przyswajam i staram się wykorzystać w praktyce. Dużo fantastycznej wiedzy, podanej w przyjemnej formie.

Michał Górecki


W sumie jego bloga doskonale opisuje podtytuł Geek, Life & Burgers i niewiele mogę dodać od siebie. Znowu media, z domieszką kultury i lifestylu. Znajdziecie tam wpisy zarówno o pasji, jak i o tym jak... nosić brodę :)

Humans od New York


O tym blogu pisałam już tutaj. Dziś jest tylko dla porządku dziennego, bo jest C-U-D-O-W-N-Y.

Jest Kultura


Świetny przykład na to, że warto nie wiedzieć, że nie da się prowadzić popularnego bloga o kulturze. Andrzej Tucholski jest jednym z moich ulubionych blogerów z tej dziedziny. Bez zadęcia, na luzie, w sumie o wszystkim. A jego vlogi to mistrzostwo – większość vlogów kulturalnych jest zbyt napompowana stylem Bo-Ja-Mówię-O-Książkach-Więc-Musi-Być-Górnolotnie, tu tego nie ma.

Zombie Samurai


Jedno z moich najświeższych odkryć. Prawie jak w McDonaldzie – wpadłam na chwilę i zostałam na dłużej. Luźny styl, a tematyka szeroka. Od tego jak powinno się współpracować z markami, po relację na żywo z czytania Zmierzchu (swoją drogą mistrzowski pomysł).

Kryzys Wieku


Drugi komiksowy blog (gdybym tylko umiała rysować, na bank miałabym swój). Uwielbiam czarny i wisielczy humor, a tu on wręcz wylewa się z ekranu. Sama nazwa bloga mówi wszystko, co musicie o nim wiedzieć.

I to już wszystko. Jak widać, tak naprawdę nie ma tutaj blogów typowo książkowych. Interesuję się nowymi mediami, psychologią, kulturą wszelaką i w takim kierunku powoli zmierza i ten blog (co zresztą już pewnie sami zauważyliście). Ale nie martwcie się, recenzje książek nigdy stąd nie znikną, bo musiałabym przestać je czytać, a to jest niemożliwe :)

Moją listę znacie, a jakie blogi Wy możecie mi polecić?

5 komentarzy:

JEŻELI NIE MASZ KONTA, WYBIERZ OPCJĘ NAZWA/ADRES URL I WPISZ SWOJE IMIĘ/NICK. ADRES STRONY MOŻE POZOSTAĆ PUSTY :)
Weryfikacja obrazkowa pomaga w blokowaniu spamu, który bez niej dosłownie zalewa bloga.