poniedziałek, 25 listopada 2013

Muzyka i poezja łączy. Tym razem Tajwan i Polskę

tieba.baidu.com
Co ma tajwańska piosenkarka do Polski? W sumie niewiele, a jednak promuje wiersz Wisławy Szymborskiej w szerokościach geograficznych, w których raczej trudno zwrócić uwagę na polskie wiersze. I choć polski zespół Bayer Full zrobił w Chinach nie tak dawno zawrotną karierę, to ciężko powiedzieć, czy dlatego, że są tak dobrzy, czy dlatego, że Chińczycy po prostu lubią dziwne rzeczy.

Hebe Tien (naprawdę nazywa się Tien Fu-Chen) urodziła się 30 marca 1983 roku. Jest znaną nie tylko na Tajwanie, ale i w Chinach piosenkarką. Oprócz śpiewania, zajmuje się także aktorstwem oraz jest prezenterką telewizyjną. Do tej pory koncertowała z zespołem S.H.E. Obecnie jednak wydaje solową płytę, na której właśnie znajduje się piosenka, o której tyle szumu.
W piosence Insignificance cytuje wiersz naszej poetki pt. Pod jedną gwiazdą, pochodzący z tomiku Wszelki wypadek z 1972 roku. A na tym nie koniec. Hebe Tien robi to po... polsku.

Muszę przyznać, że piosenka jest bardzo przyjemna dla ucha i teledysk zrobiony naprawdę pięknie. A cytowany na końcu wiersz, choć słychać wyraźnie, że polski łatwym językiem nie jest, dodaje jej tylko uroku.A Wam jak się podoba?

3 komentarze:

  1. Bardzo klimatyczna piosenka. A cytowanie wiersza po polsku - to naprawdę miły gest;)
    Ciekawe, o czym śpiewa Hebe Tien...

    OdpowiedzUsuń
  2. Teledysk super podoba mi się również wykonanie, a ten wiersz to zupełne zaskoczenie :)

    OdpowiedzUsuń

JEŻELI NIE MASZ KONTA, WYBIERZ OPCJĘ NAZWA/ADRES URL I WPISZ SWOJE IMIĘ/NICK. ADRES STRONY MOŻE POZOSTAĆ PUSTY :)
Weryfikacja obrazkowa pomaga w blokowaniu spamu, który bez niej dosłownie zalewa bloga.