czwartek, 21 listopada 2013

Blog Forum Gdańsk 2013 – tym razem o pasji

Co roku powtarzam sobie, że tym razem się wybiorę na BFG i jakoś nigdy nie jest mi po drodze. Ale na szczęście nie oznacza to, że nie można zobaczyć co tam się działo. Blogerzy i vlogerzy są już zdecydowanie zmęczeni gadaniem o tym, jak zarabiać i ile można zarobić. Z kim współpracować, a z kim nie. Organizatorzy tegorocznej edycji postanowili wrócić do korzeni: porozmawiać o pasjach, o powodach prowadzania bloga, o tym, do czego taka pasja może nas doprowadzić i że sukces, to nie tylko autografy i spotkania z czytelnikami, ale i duża odpowiedzialność.
Wybrałam dla Was pięć, moim zdaniem, najciekawszych prelekcji. Trwają od 10 do aż 40 minut, ale myślę, że warto odpuścić sobie na jeden wieczór film, czy serial i zastąpić je tymi wystąpieniami. Ja zrobiłam to z dużą przyjemnością. Kolejność nie ma znaczenia, bo nawet nie próbowałam się zdecydować, która z nich powinna być najlepsza, a która znaleźć się na drugim, czy piątym miejscu.

Agnieszka Kaluga – autorka bloga zorkownia.blogspot.com. O tym jak pasja i przypadek potrafią zmienić życie. Wystarczy połączyć kropki.

Radek Kotarski – autor programu popularnonaukowego Polimaty. Krótko o tym, z czym musi zmierzyć się każdy twórca internetowy.

Łukasz Garczewski – autor bloga tajget.pl. O tym, jak żyje się w dzisiejszych czasach jako osoba niepełnosprawna. Plus trochę teorii względności.


Andrzej Tucholski – autor bloga jestkultura.pl. Opowiada, jak ważne jest, by nie wiedzieć, że się nie da.

Jurek Owsiak – autor bloga owsiak.net.pl. Organizator Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Przystanku Woodstock. Inspiracyjnie o tym, jak jeden pomysł, potrafi zmienić rzeczywistość, wbrew trudnościom i braku wiary większości w powodzenie. Oczywiście na przykładzie Orkiestry.

3 komentarze:

  1. Widziałam prawie wszystkie oprócz pierwszego, a tu akurat ten mnie ruszył :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również wmawiam sobie w co niesamowicie wierzę, że następnego roku się uda... albo jeszcze następnego ;)
    Moim zdaniem zarabianie na blogasku już się mocno przejadło.
    Dobre tematy.

    OdpowiedzUsuń

JEŻELI NIE MASZ KONTA, WYBIERZ OPCJĘ NAZWA/ADRES URL I WPISZ SWOJE IMIĘ/NICK. ADRES STRONY MOŻE POZOSTAĆ PUSTY :)
Weryfikacja obrazkowa pomaga w blokowaniu spamu, który bez niej dosłownie zalewa bloga.