czwartek, 4 października 2012

Co chciałabym przeczytać z nadchodzących i obecnych nowości.

Autorką grafiki jest Raven Ngo
Ostatni miesiąc był dla mnie dość obfity w książki i recenzje (co zresztą sami z pewnością zauważyliście). Studia zaczynam co prawda dopiero 13 października, ale w chwili obecnej staram się o staż, więc trzymajcie kciuki! A jak tam u Was? Jak minął pierwszy miesiąc szkoły/mija pierwszy tydzień studiów?
Przeglądałam strony wydawnictw i pomyślałam, że podzielę się z Wami tytułami, które wzbudziły we mnie zainteresowanie. Opisy pochodzą ze stron wydawnictw.


Trafny wybór – J. K. Rowling
Wydawnictwo Znak
Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.
Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.Ostatni bohater – Terry Pratchett
Prószyński i S-ka
Stał się legendą za życia. Wciąż pamięta wspaniałe dni niezwykłych przygód. Pamięta czasy, gdy bohater nie musiał się martwić o ogrodzenia, prawników i cywilizację. Pamięta też czasy, kiedy ludzie nie krytykowali zabijania smoków. Dzisiaj za to nie zawsze pamięta, gdzie odłożył swoje zęby... I wcale mu się to nie podoba. Teraz więc, ze swym starożytnym mieczem, nową laską i starymi przyjaciółmi - a są to bardzo starzy przyjaciele - Cohen Barbarzyńca wyrusza w ostatnią misję. Zamierza wspiąć się na najwyższą górę Świata Dysku i spotkać swoich bogów. Nie podoba mu się, że pozwalają ludziom starzeć się i umierać.Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki show-biznesem – Lidia Stanisławska
Prószyński i S-ka
Pełna anegdot, dowcipnie napisana opowieść o świecie artystycznym – od lat siedemdziesiątych do dziś.
Kanwą historii są ludzie, zdarzenia, czasem śmieszne, czasem smutne, które przez lata obserwowała autorka. Co się zmieniło, jak odnaleźli się w tym ludzie, jak wyrastały gwiazdy i jak były detronizowane, jak się mają wyobrażenia widzów do realnych postaci, co zabawnego przydarzyło się za kulisami czy z drugiej strony kamery. Jak artyści radzili i radzą sobie ze sławą, prywatnością, rodziną, nałogami. Jak zmieniły się potrzeby i reakcje publiczności, i kto, tak naprawdę, o tym decyduje. Życie autorki jest jedynie pretekstem do pokazania przeżyć i problemów artystów i polskiego show-biznesu w szerszej perspektywie.Terror na Manhattanie – James Patterson
Wydawnictwo Albatros
Nowy Jork terroryzuje seryjny zabójca. Doskonale posługuje się bronią krótką, co chwila zmienia wygląd zewnętrzny, a jego idolem jest Tom Cruise. Sprzedawca w luksusowym sklepie Ralpha Laurena, kierownik Sali w Klubie 21, stewardesa Air France, bogaty fotograf mody, prawnik, para policjantów... Rośnie lista ofiar zbrodni popełnionych w tych częściach miasta, które przyciągają najbogatszych i najbardziej znanych. W skierowanym do mediów „manifeście misji” morderca podpisujący się „Nauczyciel” ostrzega: mieszkańcy metropolii otrzymają lekcję szacunku do drugiego człowieka, a karą za niewłaściwe zachowanie będzie śmierć. Zadanie powstrzymania psychopaty otrzymuje detektyw Michael Bennett – człowiek, który nie tylko wie, jak radzić sobie z dziennikarzami, ale ma doświadczenie w walce z terrorystami. Ma też problemy osobiste: po śmierci żony opiekuje się dziesiątką adoptowanych dzieci, które właśnie dopadła infekcja grypy. Bennett łączy pozornie niepowiązane ze sobą fakty, dostrzega pewne prawidłowości wskazujące na tożsamość zabójcy, organizuje zasadzkę i... sam wpada w ręce przeciwnika. Okazuje się, że policja podążała fałszywym tropem...


Najbardziej jestem ciekawa nowej książki Rowling. Terror na Manhattanie także wygląda bardzo obiecująco :)

4 komentarze:

 1. Hehe niestety cudowne czasy szkoły/studiów już za mną (choć praca dyplomowa dopiero się pisze ;).
  Z tych nowości interesuje mnie również Rowling. Choć trochę się boje tej książki. Czy na pewno autorce udało się zachować poziom Pottera?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowa książka Rowling już została wpisana na moją prywatna listę "umrę, jeśli nie przeczytam" :) pozostaje oczekiwać na premierę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze mieć na oku jakieś interesujące książki;) Z drugiej strony, czasem taka lista może być bardzo, bardzo długa;)
  O, czyli już zaczęłaś studia...mam nadzieję, że jest pozytywnie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Azumi: Zaoczne sporo się różnią od dziennych, do których byłam przyzwyczajona, ale jak na razie jest bardzo pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń

JEŻELI NIE MASZ KONTA, WYBIERZ OPCJĘ NAZWA/ADRES URL I WPISZ SWOJE IMIĘ/NICK. ADRES STRONY MOŻE POZOSTAĆ PUSTY :)
Weryfikacja obrazkowa pomaga w blokowaniu spamu, który bez niej dosłownie zalewa bloga.