niedziela, 11 listopada 2012

Liebster Blog

Za nominację dziękuję Kronice Chomika.

Zasady zabawy:
Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę" Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.
1. Twój nick - wyjaśnij dlaczego taki, a nie inny. Skąd się wziął i z czym jest związany?
Mój nick powstał z połączenia mojego imienia (Agata) ze słowem felietonistka. Wziął się przez przypadek. Zanim zaczęłam pisać recenzje, przymierzałam się do publikowania felietonów. Pomyślałam, że takie połączenie będzie idealne ;) A gdy postanowiłam, że jednak zajmę się recenzowaniem książek, ktoś mi powiedział, żebym nie rezygnowała z tego nicku, bo wpada w ucho. I tak zostało ;)

2. Jaką książkę polskiego autora mógłbyś polecić innym czytelnikom?
A może być cała saga? Polecam Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego. Bo, po pierwsze, to klasyka polskiej fantastyki, a po drugie, dzięki niemu pokochałam ten gatunek. Mam do niego spory sentyment.

3. Co sądzisz na temat formy literackiej jaką są opowiadania?
Lubię je, może dlatego, że sama sporo ich piszę. Ale uważam, że jest to forma wymagająca. Trzeba tak przedstawić historię, żeby wciągnęła czytelnika, a z drugiej strony musi się zmieścić na ograniczonej liczbie stron. Czytałam już kilka opowiadań, które nie spodobały mi się tylko dlatego, że ich fabuła bardziej nadawała się na książkę, a opowiadanie wyglądało bardziej jak szkic pomysłu autora, niż forma literacka.

4. Gdzie najchętniej czytasz?
W swoim pokoju, na łóżku z kubkiem herbaty i czymś słodkim do chrupania. Wtedy odpływam. Ale nie przeszkadza mi także czytanie w tramwajach, choć w tym wypadku już koniecznie muszę czegoś słuchać, żeby móc się skoncentrować i nie słyszeć współpasażerów.

5. Czy posiadasz w zanadrzu jakąś anegdotę związaną z książką?
Bardziej z targami książki. Koleżanka jadąc ze mną na targi, a mając ograniczony budżet optymistycznie powiedziała: „Nie będę miała za co jeść, ale będę miała co czytać.”

6. Jeśli miał(a)byś wskazać książkę z najbardziej zaskakującym zakończeniem, co to by była za książka?
Gra o tron George'a R. R. Martina.

7. Jaka jest Twoja ulubiona postać literacka i dlaczego?
Nie umiem wskazać jednej. Byłby to Geralt z Rivii, Regis, Daimon Frey, Severus Snape, Jon Snow... Pierwsze jakie przyszły mi do głowy. A dlaczego? Nie wiem. Miały w sobie coś, co wzbudziło moją sympatię.

8. Czy posiadasz jakieś marzenie związane z książkami? Jeśli tak, to jakie?
Chciałabym książkę napisać i wydać. I mam nadzieję, że kiedyś się uda ;)

9. Wybierz książkę, w której realiach chciałbyś żyć i napisz dlaczego?
Zdecydowanie Harry Potter. Ja do teraz czekam na list z Hogwartu ;) Dlaczego? A kto by nie chciał uczyć się w takiej szkole?

10. Powiąż dowolną książkę z pasującym wg Ciebie do niej utworem muzycznym. Jaka to książka i jaki utwór?
Zbieracz burz, tom II Mai Lidii Kossakowskiej oraz Something To Fight For Josepha Trapanese. I tylko dlatego, że słuchałam tego utworu czytając książkę.


11. AudioBook, eBook, czy po prostu Book?
Na pierwszym miejscu zdecydowanie book. Ale do eBooków już się przekonałam i też chętnie czytam w tej formie. Z AudioBookami do czynienia jeszcze nie miałam i jakoś nie mogę się zmusić do spróbowania.

Moje pytania:
1. Jaką bajkę w dzieciństwie lubiłeś najbardziej?
2. Jaka książka zrobiła na Tobie największe wrażenie i dlaczego?
3. Jaki jest Twój ulubiony gatunek literacki?
4. Co lubisz robić, oprócz czytania książek?
5. Gdybyś umiał zmieniać się w jakieś zwierzę, było by to...?
6. Odkryto maszynę do podróży w czasie. Gdzie się wybierzesz i dlaczego?
7. Gdybyś mógł wybrać jakąkolwiek osobę i spotkać się z nią, to kto to by był i o czym byście rozmawiali?
8 Jaką z postaci fikcyjnych chciałbyś poznać?
9. Kto jest Twoim ulubionym pisarzem i jaką książkę poleciłbyś jego autorstwa?
10. Gdybyś mógł wybrać dowolny zakątek ziemi i pojechać tam, to na co byś się zdecydował?
11. Jaka książka najbardziej Cię rozczarowała i dlaczego?

Nominuję:

Wybrałam tylko sześć blogów, bo dużo z Was już brało udział w zabawie :)

3 komentarze:

 1. Też odpowiadałam na te pytania i odpowiedzi na punkty 2 i 9 nam się praktycznie pokrywają ;) Po za tym też na pierwszym miejscu stawiam książki papierowe, ale chyba do eBooków się nie przekonam. Spróbuj kiedyś posłuchać audiobooka takiego z podkładem muzycznym, różnymi odgłosami w tle, narratorem i podziałem na role, rewelacja! Ja słuchałam takiej wersji "Gry o tron" właśnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za nominację.

  Taka jedna uwaga: zaczęłam czytać Twoje odpowiedzi na pytania i kiedy doszłam do numeru 6. krzyknęłam niecenzuralne słowo. Akurat czytam "Grę o tron" i muszę Ci powiedzieć, że to nie jest zbyt przyjemne kiedy dowiadujesz się jakie jest zakończenie książki, której jeszcze się nie czytało (tak samo jest w przypadku filmów czy gier). Na przyszłość polecam uważać ze spoilerami.

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak, zgadzam się że opowiadania to bardzo wymagająca forma. Ale bardzo ją lubię (czytać, bo z pisaniem u mnie nie najlepiej;)
  Życzę Ci, żebyś w przyszłości wydała swoją książkę i żeby okazała się bestsellerem;)

  OdpowiedzUsuń

JEŻELI NIE MASZ KONTA, WYBIERZ OPCJĘ NAZWA/ADRES URL I WPISZ SWOJE IMIĘ/NICK. ADRES STRONY MOŻE POZOSTAĆ PUSTY :)
Weryfikacja obrazkowa pomaga w blokowaniu spamu, który bez niej dosłownie zalewa bloga.